מינגה איך הכל התחיל

הכל התחיל כשבחרנו.
בחרנו לעשות עסקים – אך לעשות זאת אחרת, לפעול מתוך אג'נדה חברתית.

 

ויקי בר
השיווקיסטית

ויקי ממנפת את יכולות היצירתיות שלה, החשיבה האנליטית והאנרגיה הבלתי פוסקת, על מנת לפתח מיזמים בעלי שורת רווח כפולה המבוססים על שיתופי פעולה עם מחזיקי עניין שונים, ופיתוח של מודלים חדשניים ועוצמתיים למימוש. עם יכולת מדהימה לפיתוח רעיונות ומהלכים חדשים, ולמימושם בשטח – ויקי מסייעת ליזמים וארגונים רבים לקפוץ למי היזמות העמוקים. 15 שנות ניסיונה בשיווק ובחשיבה אסטרטגית בארגונים גדולים, תואר והסמכה בראיית חשבון ו MBA מקנים לה בסיס רחב לפעילות המגוונת במינגה.

יונת יהושפט
הפיננסיירית

יונת, רואת חשבון בעלת ותק של למעלה מ 15 שנים, בעלת ניסיון רב בעולם הפיננסי ובעולם העסקי. מגיעה למינגה לאחר שנים רבות בתחום הכספים החל מהקמת עסק עצמאי בתחום שירותיי ראיית חשבון והנהלת חשבונות ועד ניהול קבוצת חברות פרטיות בעולם התעשייה . הראייה הפיננסית והעסקית מאפשרת פיתוח וחיזוק עסקים חדשים ועסקים קיימים בעולם המשלב של עסקי- חברתי.

יורם לביא
החזוניסט

יורם מגיע ניסיון של למעלה מ-25 שנות עשייה בתעשיית ההייטק, רבות מהן בילה ברחבי העולם בפתיחה וחדירה לשווקים חדשים. גילוי עולם היזמות העסקית-חברתית אשר מאפשר ליהנות מהטוב בשני העולמות, הביא את יורם להקדיש את כישוריו העסקיים לחיזוק עשייה עסקית אתית ופיתוח של טקטיקות חדשות שמהותן – קידום חברתי אפקטיבי. מתוך ניסיונו כמי שהוביל תהליכים ארגוניים רבים, יורם מאתגר את כל מי שסביבו לראות רחוק יותר, לשאוף גבוה יותר, אך להישאר על הקרקע.

הסיפור שלנו

מינגה בתרגום חופשי משמעותה קהילה החוברת יחדיו לפעול למען טובת הכלל. בעבר, כאשר בני אדם חיו בקהילות של ממש, ראש השבט נהג לזמן את כולם "לפעול" בהתאם לצרכי הקהילה או פרט בקהילה. קריאה זו כונתה בשם minga day

ברגע שהושמעה הקריאה, נשלחו הילדים לכפרים השכנים (לא היו טלפונים). אנשים, גם משבטים אחרים, עזבו כל עיסוק ויצאו למסע שלפעמים לקח גם שש שעות, על מנת לבנות בית ספר, לסייע להקים בית לזוג צעיר, או להתגייס למען שבט שנקלע לקשיים. הם עשו זאת גם אם ילדיהם גרו במרחק רב, ולא יכלו ליהנות מעשייתם. כולם הבינו שהעזרה לאחר (ולו גם בשבט אחר) – היא עזרה לעתיד משותף, ויום אחד אנשי השבט האחר הזה, או ילדיהם יחזירו טובה.

קראנו את הסיפור המופלא הזה באתר הזה  http://www.metowe.com/our-story/ והוא היווה את ההשראה לשם הארגון שלנו.

אנו רוצים לייצר בחוויה שלנו כפרטים בחברה תחושת מינגה.
תחושה של ערבות הדדית. תחושה של יחד ולא לבד. תחושה של מטרה ותמונת עתיד משותפת.

אתם מוזמנים להצטרף – לא נוכל לעשות זאת לבד. 

החזון שלנו
עשיית טוב, על ידי עשיית עסקים
אנחנו מאמינים כי העסק יכול להיות כלי, ולא רק מטרה. אנחנו מאמינים שחשיבה עסקית יכולה להיות מנוף ליצירת חברה טובה יותר. אנחנו מאמינים כי כל אחד מאתנו, כפרט, כבעל עסק, כבעל תפקיד בעסק או בעמותה, יכול למנף את יכולותיו, מקצועיותו, התמחותו והנכסים של הארגון אותו הוא מייצג – לעשיית טוב – בדרך של עשיה עסקית (להבדיל מעשיית עסקיים לצד עשייה פילנתרופית). לשם אנו חותרים.
השאיפה שלנו הינה לקרב מעגלים הולכים ומתרחבים של ארגונים עסקיים וארגונים חברתיים לאימוץ של חשיבה דואלית- חשיבה עסקית – וחברתית. חשיבה זו מייצרת איזונים ובלמים, המאפשרים לנו לייצר רווח אישי ורווח חברתי. הכייף הגדול הוא כאשר שניהם פועלים והולכים באותו הכיוון – כאשר האחד גדל, השני גדל יחד איתו. אם הגעתם עד לכאן – אולי אתם הפרטנרים שלנו, בדרך הזו – בעבור הארגון שלכם.
 
הדרך שלנו
לאט. או מהר. בקצב שלכם.

כמו שכבר נאמר, גם את רומא לא כבשו ביום. שינויים לוקחים זמן. לשינויים לוקח זמן להתהוות. גם כאשר הם שם, הם בתחילת הדרך עדיין עמוק מתחת לאדמה, ומה שנראה על פני השטח הינו רק קצה הקרחון. אנו מבינים כי לכל ארגון יש את היכולת שלו לנהל שינוי, ואת הדרך והמקצב הייחודיים המתאימים לו. יחד איתך – מוביל השינוי, שקורא מילים אלו – ורוצה לנוע קדימה, אנחנו לומדים את הארגון ומתאימים תוכנית – צעד, צעד. בלי מחויבות. בלי אותיות קטנות. בלי החלטות הרות גורל. פירקנו את השירותים שלנו לקוביות מוצרים, לפי בשלות הארגון, ואנו בונים אתכם את המגדל(ור) הפרטי שלכם, בדרך ליישום חשיבה עסקית- חברתית.

רוצים לקחת חלק ?
נשמח לעבוד אתכם. עם כל אחד ואחת מכם
כל אחד, כל בעל תפקיד, כל ארגון, כל עמותה – יכולים לצעוד קדימה. יכולים להגדיל את ההשפעה שלהם – לטובה.
עסקים קטנים ובינוניים – שחושבים יתרון תחרותי, וייאמצו חדשנות עסקית חברתית כחלק מהפתוח העסקי.
עסקים גדולים – שייקחו צעד קדימה את עולם האחריות התאגידית וישלבו אותו בליבה העסקית של הארגון,  שיאמצו מדיניות קשרי קהילה – מקיימת-  פילנתרופיה שמייצרת קיימות ולא משמרת את הצורך בתרומות, מנהלי משאבי אנוש – שצמאים לפעילות המטמיעה ערכים של חשיבה עסקית חברתית כחלק מהתרבות הארגונית
עמותות וארגונים חברתיים – שרוצים להגדיל ולהעמיק את ההשפעה החברתית, ויבחרו לאמץ  גם רגל עסקית כדי להגשים זאת.
יזמים עסקיים חברתיים – שרוצים להתחיל מאפס, וחולמים את הארגון של המחר, הארגון המאוזן שחושב שתי שורות רווח.
 

צרו עמנו קשר, כי המחר – קורה היום. ממש עכשיו.

 

כן! בואו נדבר על עבודה משותפת

זה קל, פשוט תקליקו כאן על הכפתור והשאירו לנו פרטים

Scroll to Top